Autoklub Žilina

Autoklub s dlhou históriou

História klubu

Zlomovým rokom v histórii Autoklubu Žilina bol rok 1929. Vtedy sa v Žiline objavili prvé snahy o založenie Autoklubu Žilina. Išlo o klub, ktorý zakladali vtedajší majitelia a fanúšikovia automobilov s myšlienkou stretávať sa a podporovať rozvoj automobilizmu u nás. Klub teda zohral dôležitú úlohu v počiatku motorizmu v okolí Žiliny, o ktorej mnohí z ani netušili. Autoklub Žilina doslova vstal z popola a dnes, po 87 rokoch, začína písať svoju novodobú históriu

Zakladajúci členovia

Klub však nenadväzuje len na jeho zaujímavú históriu, ale z časti aj na zvyky a tradície, ktoré v klube v 20. a 30. rokoch panovali. Klub má hlavne reprezentovať Žilinčanov a ich mesto a okrem iného poukazovať na históriu automobilizmu u nás. Je to jeden z najstarších autoklubov na Slovensku. Medzi zakladajúcimi členmi sú napríklad Tomáš Ďuriš (podpredseda klubu) a Jozef Hanuliak.

Sídlo

V časoch dávno minulých, keď vznikali motoristické spolky – autokluby, mali priam až výsostné postavenie. Tomu nasvedčovali aj priestory, v ktorých pôsobili, kde sa uskutočňovali valné zhromaždenia a ich pravidelné stretnutia. Autoklub Žilina si v roku 1929 vybral na svoje prvé valné zhromaždenie jeden z najlepších žilinských hotelov v tej dobe. Novodobú históriu klub taktiež píše v reprezentatívnom sídle vo Village resort Hanuliak v obci Belá v nádhernej prírode Národného parku Malá Fatra, iba 20 kilometrov od Žiliny.

Obdarujte svojich blízkych darčekovým poukazom

Darujte ten najlepší darček – zaslúžený relax. Darčekové poukazy je možné zakúpiť na rôzne služby nášho rezortu, či už do wellness zóny, na procedúry v estetickom centre krásy, masáže, luxusnú večeru v reštaurácii, samotné ubytovanie či vstup na lezeckú stenu.