Aktivity & Blízke okolie

Spríjemnite si pobyt aktivitami v našom rezorte alebo okolí

V priestoroch resortu aj v jeho blízkom okolí sa nachádza množstvo spôsobov, ako si vychutnať voľné chvíle s rodinou alebo priateľmi. Či už preferujete aktívny oddych alebo zábavu pri biliarde, naplánujeme vám program presne pre vás. Viac informácií získate na +421 41 707 8901 alebo recepcia@resorthanuliak.sk.

V priestoroch hotela:

NAJVYŠŠIA INDOOR LEZECKÁ STENA

PROFESIONÁLNA HERŇA

JEDINEČNÝ AUTOKLUB ŽILINA

DETSKY KÚTIK

VONKAJŠIE DETSKÉ IHRISKO

POŽIČOVŇA HOTELOVÝCH BICYKLOV

Prehľad ponúkaných služieb

Aktivity v okolí

nájdite si čas počas pobytu a preskúmajte okolie

50 – 300 m od hotela

50 m Cyklotrasa / Cyklotrasa Žilina – Terchová
100 m Bowling / Bowlingová dráha Belá

– Príďte si zahrať jeden z najobľúbenejších teambuildingových športov. Bowlingová dráha Belá sa nachádza neďaleko rezortu.

100 m Krytá tenisová hala
Cyklistika – na objednávku / Village resort Hanuliak okolie
Nordic Walking / Village resort Hanuliak okolie
300 m Futbalové ihrisko / Belá
1 km Obrazový rám / Panoramatický výhľad na Malú Fatru
7 km Lanová dráha a dinopark

Jánošíkove diery

Byť v Malej Fatre a neprejsť Jánošíkove diery, to by bol hriech. Ak trávite v našom regióne vašu letnú či zimnú dovolenku, prechádzku Dierami určite nevynechajte.

Viac ako 20 vodopádov

Jánošíkove diery sú jedným z najatraktívnejších turistických chodníkov v Malej Fatre. Tvorí ich sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nachádzajú sa v Národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Jánošíkove diery, nazývané aj Diery, sa skladajú z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Nádherne ich vyformoval Dierový potok, ktorý nimi preteká. Nachádza sa tu viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú vodopády Dierového potoka.

Lávky a rebríky

V bizarných skalných útvaroch so špecifickou klímou žijú viaceré zaujímavé druhy rastlín a živočíchov. Východiskom do Jánošíkových dier sú osady Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené. Jánošíkove diery sú prístupné atraktívnymi značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami.

15 km Vodné dielo Žilina
15 km Jungle park / detská herňa
15 km Čarovný les

Myšlienka výstavby Slovenského orloja sa zrodila v roku 2003 počas generálnej rekonštrukcie Rínku sv. Michala Archanjela. Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska.

Celý návrh od akad. sochára Lovišku bol najskôr vytvorený v hlinenom modeli, ktorý bol architektom Ivanom Jarinom prepracovaný do výkresovej dokumentácie. Tvarovanie diela v šindľovej konštrukcii bolo možné vďaka 80 dreveným ramenám, ktoré tvoria kostru orloja.

19 km Budatínsky zámok / Národný park Malá Fatra

Obľúbená skalolezecká lokalita Belské skaly nachádzajúca sa v pohorí Malá Fatra, pri vstupe do Belskej doliny, je od roku 2015 sprístupnená i bežným turistom. Lokalitou vedie upravený turistický chodník s mostíkom cez potok v Belskej doline a s istiacimi reťazami, ktoré zlepšujú prístupnosť terénu. Vo vrcholových partiách skál sú vybudované tri vyhliadky, z ktorých sa naskytajú nádherné pohľady na Belskú dolinu, Žilinskú kotlinu a obec Belá. Belské skaly, ktoré sa členia na viacero sektorov (napr. „Volanie divočiny“, „Kút objaviteľov“, „Strieborné platne“ atď.) sú tvorené vápencami a dolomitmi, miestami tu možno badať krasové javy ako sú škrapy či menšie jaskynky. Oblasť Belských skál je prístupná z obce Belá.

20 km Nákupné centrá / AUPARK, MIRAGE, OC MAX
25 km Vychylovka / Národný park Malá Fatra
30 km Hrad Strečno / Národný park Malá Fatra

Pobytové balíky

Vyberte si z našej ponuky