Aktivity &
Blízke okolie

V priestoroch resortu aj v jeho blízkom okolí sa nachádza množstvo spôsobov, ako si vychutnať voľné chvíle s rodinou alebo priateľmi. Či už preferujete aktívny oddych alebo zábavu pri biliarde, naplánujeme vám program presne pre vás.

Viac informácií získate na +421 41 707 8901 alebo recepcia@resorthanuliak.sk.

V priestoroch hotela

Herňa Calcetto

Village resort Hanuliak2x profesionálne biliardové stoly

PREJSŤ NA STRÁNKU

Vodný aerobik
Village resort Hanuliak

Nechajte sa zlákať vodným svetom vo Village resort Hanuliak. Vodný aerobik spája zábavu v bazéne s prospešným cvičením pod vedením profesionálnych inštruktorov. Aeróbne cvičenia vo vode vám pomôžu s problémami chrbtice a zároveň zlepšia celkovú kondíciu. Vhodné sú aj pre tehotné ženy.

PREJSŤ NA STRÁNKU

Lezecká stena
Village resort Hanuliak

PREJSŤ NA STRÁNKU

Autoklub Žilina

PREJSŤ NA STRÁNKU

Okolie a región

10 km

Jánošíkove diery
Byť v Malej Fatre a neprejsť Jánošíkove diery, to by bol hriech. Ak trávite v našom regióne vašu letnú či zimnú dovolenku, prechádzku Dierami určite nevynechajte.

Viac ako 20 vodopádov

Jánošíkove diery sú jedným z najatraktívnejších turistických chodníkov v Malej Fatre. Tvorí ich sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nachádzajú sa v Národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Jánošíkove diery, nazývané aj Diery, sa skladajú z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Nádherne ich vyformoval Dierový potok, ktorý nimi preteká. Nachádza sa tu viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú vodopády Dierového potoka.

Lávky a rebríky
V bizarných skalných útvaroch so špecifickou klímou žijú viaceré zaujímavé druhy rastlín a živočíchov. Východiskom do Jánošíkových dier sú osady Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené. Jánošíkove diery sú prístupné atraktívnymi značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami.

15 km
17 km

Myšlienka výstavby Slovenského orloja sa zrodila v roku 2003 počas generálnej rekonštrukcie Rínku sv. Michala Archanjela. Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska.

Celý návrh od akad. sochára Lovišku bol najskôr vytvorený v hlinenom modeli, ktorý bol architektom Ivanom Jarinom prepracovaný do výkresovej dokumentácie. Tvarovanie diela v šindľovej konštrukcii bolo možné vďaka 80 dreveným ramenám, ktoré tvoria kostru orloja.

19 km
20 km

Belské skaly

Obľúbená skalolezecká lokalita Belské skaly nachádzajúca sa v pohorí Malá Fatra, pri vstupe do Belskej doliny, je od roku 2015 sprístupnená i bežným turistom. Lokalitou vedie upravený turistický chodník s mostíkom cez potok v Belskej doline a s istiacimi reťazami, ktoré zlepšujú prístupnosť terénu. Vo vrcholových partiách skál sú vybudované tri vyhliadky, z ktorých sa naskytajú nádherné pohľady na Belskú dolinu, Žilinskú kotlinu a obec Belá. Belské skaly, ktoré sa členia na viacero sektorov (napr. „Volanie divočiny“, „Kút objaviteľov“, „Strieborné platne“ atď.) sú tvorené vápencami a dolomitmi, miestami tu možno badať krasové javy ako sú škrapy či menšie jaskynky. Oblasť Belských skál je prístupná z obce Belá.

 

20 km
25 km
30 km