Aktivity & Blízke okolie

V priestoroch resortu aj v jeho blízkom okolí sa nachádza množstvo spôsobov, ako si vychutnať voľné chvíle s rodinou alebo priateľmi. Či už preferujete aktívny oddych alebo zábavu pri biliarde, naplánujeme vám program presne pre vás. Viac informácií získate na +421 41 707 8901 alebo recepcia@resorthanuliak.sk.

V priestoroch hotela

Herňa Calcetto

Village resort Hanuliak2x profesionálne biliardové stoly

PREJSŤ NA STRÁNKU

Lezecká stena
Village resort Hanuliak

PREJSŤ NA STRÁNKU

Autoklub Žilina

PREJSŤ NA STRÁNKU

50 - 300 m od hotela

100 m

Príďte si zahrať jeden z najobľúbenejších teambuildingových športov. Bowlingová dráha Belá sa nachádza neďaleko rezortu.

100 m
-
-
300 m

Okolie a región

10 km

Jánošíkove diery
Byť v Malej Fatre a neprejsť Jánošíkove diery, to by bol hriech. Ak trávite v našom regióne vašu letnú či zimnú dovolenku, prechádzku Dierami určite nevynechajte.

Viac ako 20 vodopádov

Jánošíkove diery sú jedným z najatraktívnejších turistických chodníkov v Malej Fatre. Tvorí ich sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nachádzajú sa v Národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Jánošíkove diery, nazývané aj Diery, sa skladajú z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Nádherne ich vyformoval Dierový potok, ktorý nimi preteká. Nachádza sa tu viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú vodopády Dierového potoka.

Lávky a rebríky
V bizarných skalných útvaroch so špecifickou klímou žijú viaceré zaujímavé druhy rastlín a živočíchov. Východiskom do Jánošíkových dier sú osady Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené. Jánošíkove diery sú prístupné atraktívnymi značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami.

15 km
17 km

Myšlienka výstavby Slovenského orloja sa zrodila v roku 2003 počas generálnej rekonštrukcie Rínku sv. Michala Archanjela. Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska.

Celý návrh od akad. sochára Lovišku bol najskôr vytvorený v hlinenom modeli, ktorý bol architektom Ivanom Jarinom prepracovaný do výkresovej dokumentácie. Tvarovanie diela v šindľovej konštrukcii bolo možné vďaka 80 dreveným ramenám, ktoré tvoria kostru orloja.

19 km
20 km

Belské skaly

Obľúbená skalolezecká lokalita Belské skaly nachádzajúca sa v pohorí Malá Fatra, pri vstupe do Belskej doliny, je od roku 2015 sprístupnená i bežným turistom. Lokalitou vedie upravený turistický chodník s mostíkom cez potok v Belskej doline a s istiacimi reťazami, ktoré zlepšujú prístupnosť terénu. Vo vrcholových partiách skál sú vybudované tri vyhliadky, z ktorých sa naskytajú nádherné pohľady na Belskú dolinu, Žilinskú kotlinu a obec Belá. Belské skaly, ktoré sa členia na viacero sektorov (napr. „Volanie divočiny“, „Kút objaviteľov“, „Strieborné platne“ atď.) sú tvorené vápencami a dolomitmi, miestami tu možno badať krasové javy ako sú škrapy či menšie jaskynky. Oblasť Belských skál je prístupná z obce Belá.

 

20 km
25 km
30 km